AWT Storz Medical

AWT etki mekanizması

 
•Lokal dolaşımı arttırır ve doku beslenmesini sağlar.
•Cilt ve cilt altında mekanik uyarı ile kollajen sentezini arttırarak elastik ve gergin bir cilt sağlar.
 
•Cilt altındaki fibröz septaları akustik dalgalarla ayrıştırarak selülitteki portakal kabuğu görünümünü yok eder.
•Yağ dokuda mekanik etki ile ayrışma yaparak(fosfolipid membran permabilitesini arttırarak) lipofragmantasyon sağlar.
 
•Serbest hale gelen kahverengi depo yağ -yani immobil yağ-dokusu yine AWT nin tetiklediği lenfatik direnaj ile dolaşıma katılarak metabolize olur. Bu nedenle liposuction sonrası uygulamalarda da yurtdışında yaygın olarak kullanılmaktadır.
 
•Kas dokuyu (uygulandığı bölgede)mekanik etki ile uyararak  düzenli spor yapan bir kişinin kas kondisyonu ve kas kalitesine ulaştırır. (Bu etkisi ile zaten şuan da tüm dünyada ve Türkiye'de bir çok futbol ve voleybol takımları dahil spor hekimliğinde de kullanılmaktadır)
 
•Genel metabolizma hızını -diyet yaparken bile- en az iki kat attırdığı ve yağların yakılmasını sağlayan LipidPeroksidaz (LPO) enzimini aktive ettiği de yapılan klinik çalışmalarla hem Türkiye'de hem dünyada ispatlanmıştır.
 
Yani özetle; birden çok cihaz yerine veya aynı cihaz üzerinde platform sistem diye kullanılan aparatlarla uygulama süresini uzatmak yerine, tek cihazla tam kat doku çalışması yapabilen etkin bir cihazdır. Türkiye'de aktif kullanıcı sayısı 150'nin üzerinde olup, istikrarlı bir şekilde satışı devam eden bir sistemdir. AWT’nin bu eşsiz başarısı sonrasında, başına değişik harfler ekleyerek (BWT, CWT.... gibi) çok sayıda taklitleri üretilmiş ama sonuçları asla orijinali gibi olamamıştır. 
 
 
  Diğer tüm muadili sistemler ya Radyofrekans ile ya Ultrasonik enerji ve lazer ısısı ile ya da cryolipoliz yöntemleri ile cilt altı yağ dokusunda sıcak veya soğuk "Termal Etki" oluşturarak Yağı eritmeye çalışıyorlar.  Üstelik bu etkiyi sadece 3 cm derinlikte yapmaya çalışıyorlar. Isı etkisiyle veya kimyasal etki ile yağ doku etkilendiğinde neler oluyor?  Bu durum zaman zaman cilt altı dokuda fibrozislere, sertlik ve asimetrilere sebep olurken zaman zaman da ciltte sarkmalara ve renk değişikliklerine neden olabiliyor.
     Ayrıca AWT uygulamasında ısı kullanılmadığı için yaz kış rahatlıkla kullanılıyor ve işlem sonrasında güneşe çıkmada da problem yaşanmıyor. İnsan sağlığına ve dokuya hiç bir zarar vermeden etki ediyor olması ise eşşiz bir üstünlük.