AWT PLUS

Storz Medical AWT Plus cihazı bir vücut şekillendirme, selülit ve incelme cihazıdır. Bunu ultrasonik dalgalardan yaklaşık 10 kat daha güçlü akustik şok dalgaları ile yapar.  Diğer tüm rakiplerinden en büyük ve eşsiz farkı; sıcak ya da soğuk ısı enerjisi kullanmadan, yani cilt altı yağ dokusunda termal yanık riski oluşturmadan yağ dokunun (adipoz dokunun) kendi fizyolojik mekanizmalarını tetikleyerek yağları sağlıklı olarak azaltıyor olmasıdır.

     Var olan tüm diğer sistemler ya Radyofrekans ile ya Ultrasonik enerji ve lazer ısısı ile ya da cryolipoliz (Soğuk lipoliz) yöntemleri ile cilt altı yağ dokusunda sıcak veya soğuk "Termal Hasar" oluşturarak yağı eritmeye çalışırlar. Isı etkisiyle eritilen yağ dokusu suction ile oradan uzaklaştırılamadığı için bazen çok ciddi problemlere yol açabilir. Bu durum zaman zaman cilt altı dokuda fibrozis denen sertlik ve asimetrik görüntülere sebep olurken zaman zaman da ciltte sarkmalara ve renk değişikliklerine neden olmaktadır. Ayrıca cilt altı dokuda yanık oluşmanın insan sağlığı üzerindeki ileride oluşabilecek uzun dönem yan etkileri de bir çok bilimsel toplantıda halen tartışma konusudur.

         AWT ( Acoustic Wave Thrapy ) patentli bir uygulama yöntemi olup, dokuda isteğe bağlı olarak 1 cm ila 12,5 cm derinliğe kadar hiçbir yan etki, birikim, hasar veya renk değişikliği yapmayan şok dalgaları ile (Shock Wave ) doku aktivasyonu sağlar. Şok dalgaları yaklaşık 50 yıldır böbrek taşlarını kırmakta kullanılan enerjinin yüksek teknolojik başlıklarla yağ doku ve selülitte kullanılması ile vücut bakımında yeni çağ başlatmıştır. Yapılan çok merkezli klinik çalışmalarda vücutta ve yüzde cilt elastikiyetinin arttığı, fibröz bantların çözüldüğü, yağ doku kalınlığının azaldığı, selülite neden olan ödemin azalarak, lenfatik dönüşün hızlandığı tespit edilmiştir. Bu çalışmalara MedLaser Akademi sayfamızdan ulaşılabilir.  Ayrıca uygulandığı dokuda kan dolaşımının arttığı, doku aktivitesinin güçlendiği, kas kitlesinde aktif spor yapan kişilerde olduğu gibi düzelme ve güçlenme ispat edilmiştir. Genel olarak ise vücut metabolizma hızı üzerinde diyet yapan hastalarda yapılan ölçümlerde bile metabolik hız artmış, bu özelliği ile Türkiye'de ve dünyada Diyetisyen klinikleri ve Endokrin kliniklerinin vazgeçilmez cihazı olmuştur.

Yapılan bir diğer çalışmada LPO (Lipidperoksidaz) enzim aktivasyonunu arttırdığı ve dokuda immobil halde bulunan yağı mobil hale geçirerek lenfatik ve venöz dolaşıma geçişini hızlandırdığı tespit edilmiştir.
 
     AWT vücut ve yüzde doku aktivasyonu, elastikiyet, yeni kolajen sentezi ve incelme sağlarken herhangi bir  ısı enerjisi kullanılmadığı için yaz kış rahatlıkla kullanılır ve işlem sonrasında güneşe çıkmada da problem yaşanmaz.